Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Ziua universală a iei în Parohia “Învierea Domnului” Massa

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan, Episcopul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei și purtarea de grijă a Preasfințitului Părinte Atanasie de Bogdania, Arhiereul Vicar al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, astăzi, 26 iunie 2022, în duminica Sfinților Români, enoriașii Parohiei “Învierea Domnului” din localitatea Massa, au venit cu mic cu mare, la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie purtând cu bucurie portul străbunilor noștri.

După săvârșirea Sfintei Liturghii, grupul coral etno-folcloric “Miorița” a susținut un mic recital de cântece populare marcând astfel finalul Zilei universale a iei în Parohia noastră.

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4562131