Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Premiere în Parohia Camposampiero

În Parohia Camposampiero, cu ajutorul Bunului Dumnezeu, am reușit anul acesta să finalizăm, două activități deosebite, activități pe care în anii din urmă le catalogam ca fiind obișnuite în cadrul activităților de ansamblu ale parohiei.

Prima activitate fost, premierea copiilor și a tinerilor care au participat la Tabăra de vară, desfășurată în localitatea Penia di Canazei (TN). Bucuria a fost extraordinară, deoarece am reușit ca într-o săptamână să îmbinăm într-un mod armonios,  lucrul cu rugăciunea; activitățile sportive cu cele distractive; drumețiile pe cărările muntelui cu momentele de odihnă activă petrecute în descoperirea lucrului manual.

A fost de asemeni un moment emoționant pentru copii și părinți deopotrivă, premierea celor care au participat constant la cursurile Școlii Duminicale.

Premiile vor rămâne în camera fiecărui copil, pentru mulți ani ca semn fizic al participării, dar ce va rămâne cu adevărat mai frumos, mai viu și de neuitat, este petrecerea împreună în spațiul bisericii și în sânul naturii a unor clipe care vor rămâne neșterse în sufletele înfrumusețate de dragoste și de speranța unui viitor al păcii și al buneviețuiri între oameni.  

                                      

                      Preot Paroh Neculai Postolache

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4031579