Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

A început tabăra Vacanța Bucuriei - Lazio

Cu ajutorul bunului Dumnezeu cu binecuvântarea  Preasfințiților noștri, s-a dat startul taberei VACANȚA BUCURIEI, care se va desfășura în perioada  27 iunie - 2 iulie 2022 la Casal Biancaneve, Altipiani Di Arcinazzo.

Copiii au fost întâmpinați de echipa de organizare formată din preoți, preotese și tineri NEPSIS. Prin programul taberei, VACANȚA BUCURIEI, se propune îmbinarea jocului cu activitățile de cunoaștere intra și interpersonale, rugăciunea cu elementele de identitate, tradiții și folclor, drumeții și descoperirea frumuseții copilăriei de altădată. În prima parte a zilei a fost alături de noi părintele vicar Gheorghe Militaru. După Slujba de Te Deum, ziua a fost dedicată sesiunilor de cunoaștere si s-a dat startul la prietenie. Pentru rugăciunile sfinților Petru și Pavel, Nicolae, Ioan Maximovici, Ștefan cel mare și Neagoe Basarab , ocrotitori grupelor de copii nădăjduim să împlinim toate spre folosul copiilor și spre slavă lui Dumnezeu.

 

George Eduard Atudosiei - animator al taberei

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4031517