Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Adunare protopopială – Emilia Romagna II

Cu ajutorul Domnului și cu ocrotirea Sfântului Mare Mucenic Gheorghe patronul spiritual al Parohiei Ravenna l, ieri 21 iulie 2022 a avut loc întâlnirea lunară a preoților din Protopopiatul Emilia Romagna II în biserica parohiei amintite.

Întâlnirea a debutat cu prelegerea despre viața, opera și contribuția teologică a Sfântului Simeon Noul Teolog susținută de părintele protoiereu Vasile Jora. S-au discutat apoi probleme administrative privitoare la concediile preoților, a proiectului Brațele Părintești, comanda calendarelor și a altor aspecte privind viața și activitatea parohiilor și a protopopiatului nostru.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

            a consemnat Pr. Vasile Florin Ghiran

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4034731