Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Parohia Vasto în sărbătoare

Marți 26 iulie , parohia “Cuviosul Ioanichie cel Nou de la Muscel”, din Vasto protopopiatul Abruzzo-Molise a  îmbrăcat haina de sărbătoare cu ocazia prăznuirii celui de- al șaselea hram.  Sfântul Ioanichie din Sihăstria Valea Chiliilor este binecunoscut ca tămăduitor de boli si făcător de minuni, ocrotitor al familiilor și mijlocitor al celor care nu pot avea prunci.

 Cu această ocazie am avut o frumoasă surpriză : prin binecuvântarea și purtarea de grijă al PS Părinte Episcop Siluan, al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, parohia a primit o părticică din moaștele Sfântului Mucenic Bonifatie spre bucurie și spre mângâierea și ajutorul celor ce le vor cinsti.

Bucura-ți-vă, Sfinților împreună rugători pentru noi!

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4034784