Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Tabăra de vară a Protopopiatului Triveneto 2

Cu binecuvântarea Preasfințitului Sliuan,  în perioada 24-30 Iulie, în Protopopiatul Triveneto 2 se organizează Tabăra de vară dedicată copiilor și tinerilor cu vârsta între 10 și 15 ani.

Evenimentul este desfășurat în Campeggio Giovanni Paolo 2 - Borca di Cadore (Provincia Belluno).

Programul taberei cuprinde : Jocuri de comunicare, Jocuri de mișcare în aer liber, atelierul “Brățările prieteniei”, excursie la cascade, catehism, rugăciune, cusături cu motive tradiționale, atelier de pictură cu elemente tradiționale pe farfurii.

Dăm Slavă lui Dumnezeu pentru bucuria timpului petrecut împreună cu folos duhovnicesc, dar și într-un cadru natural care ne oferă aer curat, unde copiii au posibilitatea de a lega o relație de prietenie vie si nu una virtuală. 

 

A consemnat, Pr Cristian Mănăşturean,   

parohul Parohiei Bassano del Grappa, 

organizator al taberei

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4561994