Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Proiectul “În căutarea originilor” - Verona 1 (ziua a 7-a)

A șaptea zi a proiectului “În căutarea originilor - călătorii culturale în spațiu și timp românesc” a însemnat despărțirea de Oltenia și întoarcerea la Verona unde, de luni, începe a doua parte  a proiectului. 

Înainte de plecare, dimineață, am terminat seminariile la Universitatea din Craiova, ne-am luat rămas bun de la profesori și am organizat ultimele detalii pentru a doua parte a proiectului, care va începe lunea viitoare.

Ne-am întors la Verona noastră cu bucurie în suflete și lacrimi în ochi, așteptând cu nerăbdare revederea în parohia noastră.

Pentru toate cele văzute și trăite dăm Slavă lui Dumnezeu!

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4382106