Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Iubește românește - ediția a doua la Venaria Reale

 

 

Cu Binecuvântarea Preasfințitului Părintelui nostru Episcopul Siluan al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, în data de 23 Septembrie 2022, la ora 20:00, va avea loc la Teatrul Concordia din Venaria Reale, cea de a doua ediție a spectacolului caritabil “ Iubește Românește” . Concertul este organizat de către Parohia Ortodoxă Română “ Sf. Cuv. Ilarion cel Mare” și vine în întâmpinarea tuturor mamelor, doamnelor preotese văduve, care își cresc singure copilașii. Întregul eveniment va evoca personalitatea Părintelui Lucian Roșu, exemplu de jertfă și de asumare a misiunii ortodoxe pentru poporul român din diaspora. Invitat special va fi Paula Seling care va susține un concert la pian și nu numai. Mulțumiri Fondului Solidaritatea al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei care vine în întâmpinarea celor care au nevoie de suport. 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4031485