Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Dăruind vei dobândi - parohia Roma VIII

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan și cu purtarea de grijă a Preasfințitului Părinte Arhiereu-vicar Atanasie de Bogdania, în ziua de 31 iulie 2022, când în Biserica Ortodoxă se prăznuiește Duminica vindecării a doi orbi și a unui mut din Capernaum, un grup de credincioși de la Parohia “Sfântul Dimitrie cel Nou din Basarabi” – Borghesiana (Roma VIII), împreună cu părintele paroh Nicolae Strugaru, au împlinit îndemnul Mântuitorului de a cerceta pe cei aflați în suferință.

Astfel, după Sfânta Liturghie, credincioșii în frunte cu părintele Nicolae, au mers la câteva asociații și case de ajutor, unde sunt adăpostite familii cu copii cu probleme oncologice, care vin pentru tratament la Spitalul Bambino Gesu din Roma.

Pe lângă cuvintele de mângâiere și susținere, binefăcătorii au oferit celor aflați în nevoie, alimente și produse de primă necesitate.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4562083