Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Noi ajutoare umanitare de la BOLZANO

Parohia Ortodoxă Română “ Izvorul Tămăduirii “  din BOLZANO a organizat o nouă colectă umanitară formată din îmbrăcăminte şi alimente, cantitatea ajungând la  500 kg. Toate aceste ajutoare au fost trimise unui centru social de zi, pentru copii, centru care se află sub directa îngrijire a Parohiei  Ortodoxe “ Intrarea în biserică a Maicii Domnului “ din Şimleu Silvaniei, care face parte din Episcopia Sǎlajului. Parohia derulează de mulți ani mai multe proiecte sociale care au ca scop protejarea persoanelor vulnerabile.

Mulțumesc pe această cale tuturor românilor care frecventează parohia noastră şi sunt implicați concret în acțiunile noastre filantropice, Domnul să răsplătească însutit jertfa fiecăruia.

 

Preot LUCIAN MILASAN, BOLZANO

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4381517