Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Hramul Paraclisului "Sf. Teodora de la Sihla", al parohiei "Sf. Ioan de la Râșca și Secu", din Settimo Torinese

Duminică, 7 august, comunitatea credincioșilor din Settimo Torinese, a cinstit pe ocrotitoarea paraclisului parohial, pe Sfânta Teodora de la Sihla. În cuvântul de învățătură, Pr. Paroh Paul Porcescu a adus mulțumire pentru mijlocirea rugăciunilor Sfintei Teodora către Tronul Sfintei Treimi, îndemnând la imitarea virtuților Sfintei, spre dobândirea curățeniei sufletești și  îndrăznelii în rugăciune.

Majoritatea celor prezenți după împărtășirea cu Sfintele Taine  și participarea la Sfânta Liturghie s-au bucurat de o agapă frățească în curtea parohială.

Dăm Slavă Domnului pentru toate, rugând pe Sf. Teodora de la Sihla să ne miluiască prin rugăciunile sale!

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4089215