Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Început de an catehetic în Parohia San Bonifacio

Cu ajutorul lui Dumnezeu, marți, 20 septembrie, în Parohia Sfântul Mucenic Bonifatie din orașul San Bonifacio a avut loc prima întâlnire din cadrul anului catehetic 2022-2023. La eveniment au participat copiii și adolescenții, grupați în trei grupe de lucru, dimpreună cu părinții acestora care participă la cateheza săptămânală.

În deschidere s-au citit câteva rugăciuni, pentru ca Dumnezeu să lumineze pe toți cei implicați în această lucrare educativă și duhovnicească; preotul paroh a prezentat colectivul de profesori și toți copiii participanți au primit în dar o trusă  intitulată Trusa micului creștin. 

După aceea, copiii au continuat ora de catehism la clasă iar părinții dimpreună cu părintele paroh au început parcurgerea textelor Sfinților Varsanufie și Ioan din Filocalie (vol. 11).

A consemnat Pr. Daniel Stîngă.

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4672847