Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

SĂRBĂTOAREA MAMEI - 8 MARTIE - ÎN CADRUL PAROHIEI ORTODOXE ROMÂNE "ACOPERĂMÂNTUL MAICII DOMNULUI" - SPINEA VE.

În ziua de 12 martie, din Duminica a 2 -a din Post, parohia noastră a organizat serbarea de 8 Martie, ai cărei protagoniști au fost copiii comunității noastre. Serbarea a avut invitate speciale pe mamele și bunicile din parohie. Copiii au purtat costume naționale, au cântat și au recitat poezii dedicate mamelor. La finalul serbării, copiii au dăruit mărțișoare croșetate, felicitări lucrate de ei și flori. Serbarea a mărturisit un spirit creștinesc și românesc, încântând inimile celor prezenți din biserica. Ziua s-a încheiat cu o agapă frățească la care au luat parte toți cei prezenți.

Dăm Slavă Domnului, pentru toate binecuvântările, revărsate asupra comunității noastre știute și neștiute.

 

 Pr. Vasile Apostol

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4283981