Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Întâlnirea preoților din Protopopiatul Triveneto 2

Pe 13 martie 2023 a avut loc întâlnirea lunară a Protopopiatului Triveneto 2 în regim on-line, de la orele 18. 00.

Conferința cu tema „ Forme ale pastorației și sprijinirii persoanelor vârstnice în Sfânta Tradiție" a fost susținută de Părintele Marius Manea.

După discuțiile pe baza temei, Părintele Protopop Gabor Codrea a explicat diferite aspecte legate de Conferința semestrială la nivel de Eparhie, organizată în Parohia Verona I pe 21 martie,  iar apoi s-au dezbătut mai multe subiecte administrative printre care și fixarea programului pentru următoarea întâlnire, care va avea loc în prezență.

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4795328