Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Adunarea Protopopială Toscana 1

Cu ajutorul lui Dumnezeu, marți, 14 martie 2023, în a treia săptămână din Postul Sfintelor Paști, aavut loc la Parohia Sfânta Mare Muceniță Anastasia Romana din Prato a treia Adunare Protopopială din Toscana 1.

Cu acest prilej, preoții prezenți au săvârșit împreună Taina Sfântului Maslu, urmată de prezentarea temei întâlnirii ”Aspecte pastorale în purtarea de grijă a persoanelor vârstnice” susținută de părintele Mihai Anton. În continuarea acestei prezentări, părintele protopop Ioan Trandafir Bobîrnea a oferit celor prezenți un cuvânt de învățătură despre purtarea de grijă a persoanelor vârstnice. La sfârșitul întâlnirii, s-au desfășurat lucrările Adunării Protopopiale unde s-au discutat și dezbătut aspecte pentru buna organizare a protopopiatului.

Următoarea întâlnire va avea loc în data de 5 aprilie și va fi găzduită de parohia ”Sfântul Sfințit Mucenic Irineu, Episcop de Sirmium” Bibbiena.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

Pr. Iulian Nicolae Chiriță

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4672859