Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Proiecte umanitare la BOLZANO

Parohia Ortodoxǎ Românǎ  “Izvorul Tǎmǎduirii “ din BOLZANO a demarat un nou proiect umanitar având ȋn atenţie copiii nou nǎscuţi. La solicitarea “ Asociaţiei pentru mame şi copii defavorizaţi “  - filiala IAŞI , am reusit sǎ colectǎm lapte praf, pampers, hainuţe pentru nou-nǎscuţi, scutece,  cantitatea depǎşind 200 kg. Asociaţia sprijinǎ mamele tinere care au dificultǎţi materiale şi asigurǎ asistenţǎ psihologicǎ şi materialǎ femeilor care sunt ȋnsǎrcinate, pentru a pǎstra copilul.

Mulţumim tuturor credincioşilor  care frecventeazǎ parohia noastrǎ şi participǎ ACTIV la toate proiectele umanitare.

Domnul sǎ rǎsplǎteasca fiecǎruia jertfa ȋnsutit!

Preot Lucian  Milasan, BOLZANO

 

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4795341