Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

ADUNAREA PROTOPOPIATULUI LOMBARDIA 3

Marți, 28 martie, preoții Protopopiatului Lombardia 3 s-au reunit în împreună-slujirea Tainei Sfântului Maslu în Parohia “Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” – Brescia 2, păstorită de Părintele Ioan Cârlan. Cuvântul de învățătură a fost rostit la sfârșitul slujbei de către Părintele Sorin Croitoru din Parohia Mantova, acesta identificând diferite locuri din Sfânta Scriptură care se referă la grija lui Dumnezeu și a poporului Său față de persoanele vârstnice. Dăm slavă Atotțiitorului Dumnezeu pentru toate momentele frumoase trăite cu ocazia acestor adunări protopopiale.

A consemnat Părintele Sorin Croitoru

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4381635