Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Festivalul Bucuriei 2023 - Protopopiatul Toscana 2

Duminică 21 mai 2023, Parohiile din Protopopiatul Toscana II s-au întâlnit în atmosferă de sărbătoare la cea de a 5-a ediția a Festivalului Bucuriei, Etapa Protopopială, găzduită în acest an de Parohia „Sfântul Antonie cel Mare”, din localitatea Lucca.

Tinerii au pregătit un adevărat regal cultural cu o paletă foarte colorată: cântec și joc românesc, poezie, muzică modernă, dans modern, sport și pictură, aducând astfel încă o dovadă a talentului și bucuriei.

Festivalul a fost încheiat cu un moment de excepție, oferit de invitații speciali, Grupul Vocal „Synavlia”, care a cucerit publicul printr-un concert de muzică religioasă și laică.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate binecuvântările!

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4670991