Alege limba:

    Selectați limba dvs

Festivalul Bucuriei în protopopiatul Lazio I

Duminică, 28 mai 2023, după amiază, a avut loc Festivalul Bucuriei în Protopopiatul Lazio I, gazdă fiind Parohia Ortodoxă Română „Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou din Basarabi ” - Borghesiana din Roma.

Grupuri din parohiile Tore Spacata, Fiumicino,  Rustica , Roma III și Borghesiana au încântat publicul prin diversitatea programelor oferite: cântece, poezie, muzică populară și instrumentală

La sfârșit, părintele protopop Alin Cristian Olteanu a adresat participanților un cuvânt duhovnicesc, apreciind și lăudând preocupările și eforturile copiilor de la școlile parohiale ale parohiilor din protopopiatul Lazio I pentru dragostea arătată față de Biserică prin participarea la cursurile școlilor parohiale și prin programele pe care le implementează. Părintele protopop a felicitat și  pe participanți și pe organizatori, oferindu-le tuturor diplome de participare

Mulțumim Lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

 

PORTALUL EORI

 

FONDUL SOLIDARITATEA 

 
 

TELEGRAM

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

5X1000

 

 

 
 

STIRILE CELE MAI CITITE

 

APOSTOLIA

REPORTAGE EORI

 
 

VIZITATORI PE SITE

4855409
Today: 219