Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Început de Școală Duminicală - Verona 1

Cu emoții și bucurie, în Duminica după Înălțarea Sfintei Cruci, copiii parohiei Verona 1 au început cursurile Școlii Duminicale pe anul 2023-2024. Sâmbăta dinainte a avut loc ședința cu părinții copiilor, în care a fost prezentat proiectul formativ pe tot anul școlar.

Programa didactică prevede: cateheză personalizată pe grupe de vârstă, lecții de limbă, cultură și civilizație românească, expoziții tematice, în care copiii vor fi  ghizi părinților și vizitatorilor.

Rugăm pe milostivul Dumnezeu să trimită darurile Sale cele bogate peste elevii noștri, iar doamnelor profesoare: Patricia Codrea, Elena Tărâță,  Mirela Dudău, Angela Rață, Nicoleta Sîrbu, Iulia Tănislăvescu, Snejana Bărbăian și Eugenia Baltagă misiune cu folos duhovnicesc.

 

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4562118