Alege limba:

    Selectați limba dvs

Centrul Parohial Românesc Multifuncțional - Asolo

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, cu binecuvântarea Preasfințitului Siluan, al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei și sprijinul substanțial al Guvernului României, prin Departamentul pentru Românii de Pretutindeni s-a achiziționat un spațiu unde va fi amenajat Centrul Parohial Românesc Multifuncțional. Părintele paroh, Iulian Munteanu a semnat vineri 15 septembrie actul de vânzare-cumpărare.

Lucrările de amenajarea au început imediat cu muncitorii de la firma UTA de STAN IULIAN.

Credincioșii împreună cu părintele s-au mobilizat activ în lucrările de translocare.

Considerăm o realizare importantă, achiziționarea acestui spațiu pentru comunitatea românească din Asolo și împrejurimi; care este una numeroasă, bine ancorată în realitatea italiană, dar și dornică de conservarea identității românești.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate darurile.

 

 

 

 

 

PORTALUL EORI

 

FONDUL SOLIDARITATEA 

 
 

TELEGRAM

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

5X1000

 

 

 
 

STIRILE CELE MAI CITITE

 

APOSTOLIA

REPORTAGE EORI

 
 

VIZITATORI PE SITE

4833531