Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Festivalul Bucurie etapa eparhială Pescara 2023

În perioada 22-24 Septembrie va debuta cea de-a XV- ediție a Festivalului Bucuriei, etapa eparhială, în Episcopia Ortodoxă Română a Italiei. Evenimentul unde sunt așteptați peste 600 de tineri și însoțitori se va desfășura pe parcursul a două zile, sâmbătă, 23 Septembrie începând cu orele 11.00, respectiv, duminică, 24 Septembrie începând cu ora 8.00.

Festivalul este organizat de către Departamentul pentru Tineret al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei și Asociația de tineret NEPSIS Italia, în colaborare cu parohia Sfântul și Dreptul Simeon și Sfânta Prorociță Ana din localitatea Pescara, Protopopiatul Abruzzo-Molise și Muzeul Național al Satului, beneficiind de sprijinul Departamentului Românilor de Pretutindeni. Acesta va avea loc la centrul Pescara fiere, Via Tirino, 431, 65129 Pescara PE (la 400 m de Biserica ortodoxă).

 

Citește mai departe >>>

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4671067