Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Un nou centru pentru comunitatea românească din Reggio Emilia

Cu ajutorul lui Dumnezeu și cu rugăciunile Sfântului Ierarh Dionisie, cu contribuția Departamentul Românilor de Pretutindeni și contribuția enoriașilor  în data de 20 septembrie am semnat actul de cumpărare  a "Unui nou centru pentru comunitatea românească din Reggio Emilia", imobilul unde activează parohia noastră.

Cu adâncă recunoștință, Parohia de la Reggio Emilia 2, dimpreună cu Preotul Paroh Ioan Ṣtirbu, ne exprimăm mulțumirea din suflet către Departamentul Românilor de Pretutindeni, pentru suma acordată cu care s-a cumpărat spațiul unde ne putem desfășura activitățile religioase și culturale legate de neam și de tradițiile noastre strămoșești. De-asemenea adresăm cuvenitele mulțumiri pentru binecuvântările Preasfințiților noștri Ierarhi, Siluan și Atanasie de Bogdania, datorită cărora a fost posibilă realizarea acestui proiect.

 

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4671123