Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Copiii și tinerii în excursie la Genova, parohia Înălțarea Sfintei Cruci, Torino 2

Sâmbătă 18 Noiembrie 2023, un grup de 35 de copii și tineri ai parohiei "Înălțarea Sfintei Cruci", Torino 2,  însoțiți fiind de coordonatoarele de cateheză, doamnele preotese Nicoleta Istina, Gabriela Androne, Amalia Roșu și doamna Alina Bârsan, au vizitat orașul Genova, oraș maritim aflat la malul mării Liguriei.

În prima  parte a zilei, conduși fiind de un ghid turistic, s-a vizitat centrul vechi  al orașului iar mai apoi, spre bucuria copiilor, Acvariul din Genova.

Viața pescarilor care au trăit în aceste locuri, mulțimea speciilor de pești din adâncuri, au lăsat un mesaj pentru fiecare: să devină pescari de oameni, prin fapte bune cu putere înălțătoare din adâncul întunecat al mării acestei vieți spre limanul luminos al vieții veșnice.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

A consemnat preoteasa Amalia Roșu

 

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4671161