Alege limba:

    Selectați limba dvs

Donare de sânge în parohia Roma III

Duminică, 19 noiembrie 2023, în parohia Înălțarea Sfintei Cruci din Roma s-a desfășurat o campanie de donare de sânge prin colaborarea cu Asociația La Rete Di Tutti.

Bine s-a rânduit ca această inițiativă să se desfășoare în prima Duminică a Postului Nașterii Domnului, perioadă binecuvântată în care ne pregătim pentru primirea Marelui Dar - Fiul lui Dumnezeu întrupat.

Milostenia, una dintre virtuțile ce se îngemănează cu postul și cu rugăciunea, a luat forma dăruirii de sânge pentru cei aflați pe paturile de spital. Creștinii care au dorit - și cărora sănătatea le-a permis - au căutat să ușureze această suferință prin fapta lor de milostenie.

Slavă întru cei de sus lui Dumnezeu, și pe pământ pace, între oameni bunăvoire! (Luca 2, 14)

 

 

 

PORTALUL EORI

 

FONDUL SOLIDARITATEA 

 
 

TELEGRAM

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

5X1000

 

 

 
 

STIRILE CELE MAI CITITE

 

APOSTOLIA

REPORTAGE EORI

 
 

VIZITATORI PE SITE

4855392
Today: 202