Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Un Nou Început: Semnarea Concesiunii pentru Centrul Parohial din Fiano Romano

Cu bucurie și recunoștință, anunțăm semnarea concesiunii pentru terenul de 6388 de metri pătrați în Fiano Romano, via Bologna, în data de 17 noiembrie 2023, la sediul primăriei. Acest moment marchează un pas important în realizarea proiectului nostru de a construi Centrul Parohial al comunității noastre.

Cu Harul lui Dumnezeu, mijlocirile Sfântului Leon cel Mare ocrotitorul parohiei noastre, binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan și atenta îndrumare a Preasfințitului Atanasie de Bogdania, ne îndreptăm cu încredere către viitor. Semnarea acestei concesiuni este un pas important, iar drumul care urmează va continua să fie călăuzit de Duhul Sfânt.

 

Un Spațiu Sacru pentru Comunitatea Noastră

 

Terenul dobândit devine acum un loc sacru, pe care îl vom pregăti pentru a găzdui Centrul Parohial, unde credința și comunitatea se vor întâlni în rugăciune și bucurie. Această inițiativă reprezintă un dar binecuvântat de la Dumnezeu, iar semnarea concesiunii deschide calea către construirea unei baze solide pentru viitor.

Mulțumiri și recunoștință se îndreaptă și către Administrația locală sub prezidiul d-lui primar Davide Santonastaso, a d-lui avocat Amedeo Salvetti și nu în ultimul rând Consiliului parohial și întregii comunități românești din zonă.

Invităm întreaga comunitate a românilor din Fiano Romano și împrejurimi să se alăture în rugăciune și unitate pentru acest nou început. Fiecare contribuție, gând sau bucurie adusă în această perioadă este o piatră prețioasă în fundamentul centrului nostru parohial. Împreună, sub ocrotirea Sfântului Leon cel Mare și cu sprijinul dumneavoastră, vom face din acest vis o realitate binecuvântată.

Să privim cu nădejde spre viitor, plini de credință și solidaritate, în timp ce parcurgem acest drum binecuvântat spre construirea Centrului Parohial în Fiano Romano.

Preot paroh Cătălin Mircea Tănase.

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4671000