Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Adunare Protopopială în Protopopiatul Liguria

În data de 30 Noiembrie 2023, la praznicul Sfântului Apostol Andrei, cel întâi chemat, ocrotitorul României, preoții din Protopopiatul Liguria au participat la ultima Adunare Protopopială din anul 2023. Evenimentul a fost găzduit de Parohia Sfântul Cuvios Ioanichie cel Nou de la Muscel, din Chiavari - Genova 2.

După săvârșirea Tainei Sfântului Maslu au urmat lucrările Adunării Protopopiale unde s-au discutat și dezbătut aspecte pentru buna organizare a parohiilor, respectiv procedurile și verificările administrative care vor urma în fiecare parohie în această perioadă.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

Preot Cosmin Pandră-Parohia Chiavari - Genova 2

 

 

 

 

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4795231