Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Parohia Ortodoxă Sfântul Dimitrie Izvorâtorul de Mir Genova - Concert de Crăciun

Cu binecuvântarea Prea Sfințitului Părinte Episcop Siluan , parohia Ortodoxă Română Sfântul Dimitrie Izvorâtorul de Mir din Genova, organizează cu ocazia Zilei Naționale a României , Concertul de Crăciun.

Evenimentul se desfășoară la Pallazzo Ducale, Salone del Maggior Consiglio sâmbătă 2 decembrie ora 19.30 și este susținut de către corala ”Ciprian Porumbescu“ din Suceava , care va încânta auditoriul cu cântece patriotice și colinde de Crăciun.

La eveniment va participa Consulatul General de la Torino, Consulatul onorific din Genova , oficialități civile și religioase din Regiunea Liguria.

Proiectul este realizat cu sprijinul Departamentului pentru Românii de pretutindeni.

Dăm slavă lui Dumnezeu pentru toate.

 

Preot Protopop Filip Constantin Sorin

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4795330