Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Ziua națională a României și Festivalul de colinde - Colindul Sfânt și bun în Protopopiatul Abruzzo-Molise

Duminică 03 Decembrie 2023, în protopopiatul Abruzzo Molise s-a desfășurat cel de-al doilea festival din cadrul proiectul cultural - Conservarea patrimoniului cultural național și identitar românesc, Ziua națională a României și Festivalul de colinde - Colindul Sfânt și bun.   

Acest proiect a fost organizat de către protopopiatul Abruzzo - Molise și a fost realizat cu sprijinul Departamentului pentru Românii de pretutindeni, având anul acesta ca și gazdă Parohia Ortodoxă Română Lanciano - Chiesa Ortodossa Lanciano.

 

 

Citește mai departe >>>

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4795253