Alege limba:

    Selectați limba dvs

Întâlnirea preoților din cadrul Protopopiatului Toscana II

Preoții din Protopopiatul Ortodox Român Toscana II, au participat marți, 27 februarie 2024, la prima Adunare Protopopială din acest an. Evenimentul a avut loc la Centrul Misionar al Parohiei „Sfântul Cuvios Paisie de la Neamț” din Livorno și a reunit cei 8 preoți parohi din cadrul protoieriei.

După săvârșirea Te Deum-ului de mulțumire, pentru binefacerile primite, preoții au participat la ședința adunării protopopiale, în cadrul căreia s-au discutat și s-au dezbătut aspecte pentru buna organizare a protopopiatului.

Următoarea întâlnire va avea loc pe data de 12 martie și va fi găzduită de Parohia „Învierea Domnului” din Massa.

 

 

 

PORTALUL EORI

 

FONDUL SOLIDARITATEA 

 
 

TELEGRAM

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

5X1000

 

 

 
 

STIRILE CELE MAI CITITE

 

APOSTOLIA

REPORTAGE EORI

 
 

VIZITATORI PE SITE

4855409
Today: 219