Alege limba:

    Select your language

Protopopiatul Lazio III are un nou protopop

105 lazio3

În seara zilei de vineri, 15 martie 2024, la Parohia „Sfântul Cuvios Vasile de la Poiana Mărului” din localitatea Aprilia, Preasfințitul Părinte Episcop Siluan al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei a instalat pe noul protopop al Protoieriei Lazio III, în persoana părintelui Ștefan Nanu, preot paroh la parohia sus-amintită.

Preasfințitul Siluan a adresat un cuvânt de felicitare noului protopop,  îndemnându-i pe cei prezenți, preoți și credincioși, la rugăciune și la viețuire bineplăcută lui Dumnezeu. De asemenea, ierarhul a mulțumit fostului protopop,  Preacucernicului Părinte Gavril Popa, pentru toată jertfa și osteneala depusă la buna funcționare și administrare a protopopiatului.

În continuare, noul protopop a mulțumit chiriarhului pentru chemarea la această misiune și pentru încrederea acordată.

La acest moment deosebit au participat preoții din protopopiatul Lazio III.

 

Departamentul pentru Comunicare și Imagine al EORI

 

PORTALUL EORI

 

FONDUL SOLIDARITATEA 

 
 

TELEGRAM

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

5X1000

 

 

 
 

STIRILE CELE MAI CITITE

 

APOSTOLIA

REPORTAGE EORI

 
 

VIZITATORI PE SITE

4825869