Alege limba:

    Select your language

Premierea copiilor Școlii Parohiale din Rovigo

129 rovigo 1

Duminică, 31 martie 2024, la finalul Sfintei Liturghii, în mijlocul comunității parohiale din Rovigo, a avut loc premierea copiilor și tinerilor participanți la concursul online internațional “Împreună cu Hristos prin lume, în mileniul III”.  Din partea parohiei Rovigo au participat 20 de copii. Aceștia au primit diplome din partea organizatorilor, împreună cu un premiu din partea parohiei.

Tema ediției din acest an a fost “Hristos - Cuvântul care vindecă”.  Prin tematica aleasă, participanții s-au putut familiariza cu vindecările Domnului nostru Iisus Hristos, precum și cu viața și minunile mai multor sfinți  taumaturgi.

129 rovigo 2

PORTALUL EORI

 

FONDUL SOLIDARITATEA 

 
 

TELEGRAM

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

5X1000

 

 

 
 

STIRILE CELE MAI CITITE

 

APOSTOLIA

REPORTAGE EORI

 
 

VIZITATORI PE SITE

4825874