Alege limba:

    Select your language

Hramul Parohiei ”Sfântul Sfințit mucenic Ipatie Episcopul Gangrei” din Civita Castellana

131 civita

Duminică 31 martie Parohia Ortodoxă Română din Civita Castellana și-a sărbătorit sfântul ocrotitor, pe Sfântul Sfințit Mucenic Ipatie Episcopul Gangrei. Anul acesta se împlinesc 7 ani de la înființarea parohiei și este motiv în plus de mare bucurie și de aducere aminte și recunoștință față de Sfânt.

Într-o atmosferă de adevărată sărbătoare și profitând de ziua duminicii credincioșii din Civita Castellana s-au reunit pentru a-i mulțumi lui Dumnezeu pentru darurile Sale revărsate peste noi pentru mijlocirile acestui Sfânt deosebit care începe să fie cunoscut din ce în ce mai mult.

La sfârșitul dumnezeieștii liturghii am făcut slujba de mulțumire cu nădejdea în ajutorul Sfântului Ipatie și de acum înainte. Ziua s-a încheiat cu agapa frățească. Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

A consemnat părintele paroh Cristian Liahu

 

 

 

PORTALUL EORI

 

FONDUL SOLIDARITATEA 

 
 

TELEGRAM

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

5X1000

 

 

 
 

STIRILE CELE MAI CITITE

 

APOSTOLIA

REPORTAGE EORI

 
 

VIZITATORI PE SITE

4825874