Alege limba:

    Select your language

Premierea copiilor și tinerilor din parohia "Înălțarea Sfintei Cruci", Torino 2

135 torino2

Duminică, 31 martie 2024, la parohia "Înălțarea Sfintei Cruci", Torino 2, după Sfânta Liturghie, a avut loc premierea copiilor și tinerilor participanți la concursul online internațional “Împreună cu Hristos prin lume, în mileniul III”, ediția a VIII-a.

Anul acesta au participat 78 de copii și tineri, de la cele patru grupe de cateheză: Grupa Mică (21 copii), Grupa Mare (29 copii), Nepsis Junior (14 copii) și Nepsis (14 copii) care au primit diplome din partea organizatorilor și premii din partea parohiei: dulciuri, cărți și icoane.

Mulțumim lui Dumnezeu pentru râvna așezată în sufletul copiilor care, fiind atrași de tema acestei ediții "Cuvântul care vindecă" au aflat în cadrul orelor de cateheză, despre minunile pe care le-a făcut Mântuitorul și despre viața și minunile mai multor sfinți vindecători. 

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

 

PORTALUL EORI

 

FONDUL SOLIDARITATEA 

 
 

TELEGRAM

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

5X1000

 

 

 
 

STIRILE CELE MAI CITITE

 

APOSTOLIA

REPORTAGE EORI

 
 

VIZITATORI PE SITE

4825878