Alege limba:

    Selectați limba dvs

Adunare Protopopială în Protopopiatul Toscana II

211 toscana2

Preoții din Protopopiatul Ortodox Român Toscana II au participat marți, 14 mai 2024, la a treia Adunare Protopopială din anul 2024. Evenimentul a fost găzduit de Parohia Ortodoxă Română „Sfântul Ioan Gură de Aur” din Carrara.

După săvârșirea Sfintei Liturghii, în sobor de preoți, Preotul Paroh Armand Bratu a susținut o conferință cu titlul „Lucrarea social-filantropică și medicală a Bisericii Ortodoxe Române: Prevederi statutare și regulamentare bisericești, hotărâri ale Sfântului Sinod și legislația de stat în domeniul asistenței social-filantropice și medicale”, după care au urmat lucrările Adunării Protopopiale unde s-au discutat și dezbătut aspecte pentru buna organizare a protopopiatului.

Următoarea întâlnire va avea loc pe data de 4 iunie și va fi găzduită de Parohia „Sfinții Mucenici Zotic, Atal, Camasie și Filip de la Niculițel” din Grosseto.

 

 

PORTALUL EORI

 

FONDUL SOLIDARITATEA 

 
 

TELEGRAM

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

5X1000

 

 

 
 

STIRILE CELE MAI CITITE

 

APOSTOLIA

REPORTAGE EORI

 
 

VIZITATORI PE SITE

4833520