Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Ziua Națională a României sărbătorită într-un mod inedit la Parohia „Sf. Cuv. Melania Romana” din Vittoria (Ragusa)

 

Cu prilejul Zilei Naționale a României, în data de 1 decembrie 2020, credincioșii Parohiei „Sfânta Cuvioasă Melania Romana” din orașul sicilian Vittoria (Ragusa), păstoriți de către Părintele Protopop Nicolae Chilcoș, au sărbătorit acest eveniment de însemnătate istorică într-un mod inedit. Fiecare familie a donat câte un pom bisericii, pe care l-au și plantat în curtea noii biserici parohiale.

După plantarea copacilor, în sfânta biserică a fost săvârșită slujba de Te Deum, prilej bun pentru a fi înălțate rugăciuni lui Dumnezeu atât pentru eroii neamului nostru românesc, cât și pentru toți românii de pretutindeni.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 
 

 
 
3812791