"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Hram în parohia Sf. Ier. Leon cel Mare din Fiano Romano

Parohia Sf. Ier. Leon cel Mare Papă al Romei din Fiano Romano, în sărbătoare!  

Joi 18 februarie, în parohia "Sf Ier Leon cel Mare" din Fiano Romano, protopopiatul Lazio ll din Italia, s-a sărbătorit  cel de-al Vlll -lea hram de la înfiintare. Cu prilejul acestui moment festiv, s-a săvârsit Sfânta Liturghie, Adunarea protopopială, prezidată de Pr protopop Gabriel Florin Ionită și Taina Sfântului Maslu în sobor, izvor de sănătate si mângâiere duhovnicească în aceste vremuri de încercare. În cadrul Adunării protopopiale s-au discutat probleme actuale legate de misiune, slujire și activitate socială în contextul pandemiei si s-a asumat de către părintii participanti, contribuția de a sprijini proiectul "Casa Sf. Gheorghe" din Genzano di Roma cât si posibilitatea de întrajutorare si sprijinire a parohiilor în dificultate prin proiectul de înfrătire parohială.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

Pr paroh Cătălin Tănase

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3486002