"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

  Proiectul "Prietenia Creștină - Icoana Raiului" - Settimo Torinese

 Joi, 18 februarie 2021, în parohia din Settimo Torinese a fost demarat proiectul NEPSIS "Prietenia Creștină - Icoana Raiului", coordonat de către Valentin și Mădălina Petraru cu purtarea de grijă a Părintelui Paroh Paul Porcescu. S-a realizat înfrățirea cu tinerii  Parohiei ”Sf. Treime” din Viișoara, județul Dâmbovița, coordonați de către Pr. Paroh Dumitru Chivulescu împreună cu Dna Învățătoare Iuliana Popa. Acest program cultural, social și filantropic se încadrează în concursul inițiat de către Patriarhia Română: ”Biserica - Familia Românilor de pretutindeni”.

 

Prima întâlnire a debutat cu un Atelier On-Line de Creație, în care micii artiști s-au întrecut în măiestria realizării de mărțișoare, rămânând ca pe viitor să dezvoltăm o sferă cât mai amplă de activități educaționale.

 

Dăm Slavă Domnului pentru toate!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3485963