"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

La Parohia Moncalieri continuă opera de caritate și întrajutorare a credincioșilor cu o situație materială precară

În contextul crizei create de pandemie în protopopiatul Piemonte 1 a fost creată o rețea de întrajutorare la care,pe lângă comunitatea românească,participă și asociații italiene(Solidarieta alimentare,U.N.A.D.V și S.O..G.I.T.).Astfel în luna Februarie,cu ajutorul lui Dumnezeu,am reușit să distribuim 5 tone de alimente.Mulțumim pe această cale tuturor voluntarilor care în fiecare săptămână  cu timp și fără timp,aduc jertfă și ajută la distribuirea și împărțirea alimentelor,din dragoste pentru aproapele și pentru Dumnezeu.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3527884