"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Adunare Protopopială și Conferință Preoțească în Protopopiatul Toscana I

Marți, 23 februarie 2021, la Parohia Sfântul Apostol si Evanghelist Ioan - Chianciano Terme , a avut loc a doua întâlnire a preoților din Protopopiatul Toscana 1 din anul 2021. Întâlnirea a debutat cu săvârșirea Acatistului Sf. Ev. Ioan, după care Pr. Ioan Horbaniuc a susținut o conferință  cu titlul ,,Comunitățile de ortodocși români din Republica Moldova. Istorie, activitate misionară, organizare canonică și pastorală", după care s-a început ședința Protopopială prezidată de Pr. Protopop Ioan Trandafir Bobârnea, unde s-au discutat diverse aspecte privind misiunea noastră pastorală cât și administrativă din cadrul Parohiilor noastre.

Slavă lui Dumnezeupentru toate cele împlinite!

 

          A consemnat Pr. Andrei Aioanei

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3527875