"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

NEPSIS Settimo Torinese - Retrospectivă - A XIV-a Săptămână On-Line a Școlii Parohiale "Sf. Ioan de la Râşca și Secu"

Cu binecuvântarea Prea Sfințitului Părinte Episcop Siluan și cu purtarea de grijă a Părintelui Paul, în Parohia din Settimo Torinese, cursurile Școlii Parohiale au continuat în variantă On-Line.

 

Tinerii NEPSIS alături de coordonatorii lor, Valentin și Mădălina, au parcurs o nouă săptămână de lucru artistic și catehetic, aprofundând noi noțiuni în ce privește comunicarea în Limba Română, geografia țării noastre, dar și o frumoasă cateheză împreună cu o fișă de lucru despre tema evangheliei "Duminicii Vameșului și Fariseului".

 

Micii artiști din Settimo Torinese,  alături de mărțișoare, au împletit o prietenie duhovnicească, cu tineri din Parohia "Sf. Treime", Comuna Viișoara, județul Dâmbovița, participând On-Line, împreună cu Părintele Paroh Dumitru Chivulescu și Dna. învățătoare Iuliana Popa la un Atelier de Creație, în care s-au doborât barierele de spațiu și toți participanții au creat o frumoasă simbioză de Ethos Românesc.

 

Dăm Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

VIDEO

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3527919