"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Padova Nord Limena - Atelierul de povești

În cadrul proiectului catehetic desfășurat în Parohia Sfântul Apostol și Evanghelist Luca din localitatea Limena (Padova Nord), am desfășurat în după amiaza aceasta Atelierul de Povești. Plecând de la basmele pe care copiii le - au amintit, am identificat împreună modele comportamentale negative și pozitive. S-a prezentat simbolistica creștină a personajelor și s-au tras concluzii subliniind valorile fundamentale pozitive pe care orice creștin e bine să și le însușească. S-a vorbit de solidaritate, prietenie, nădejde, smerenie, curaj, bucurie, speranță, credință, pace și bineînțeles...despre iubire. 

 

 

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3527884