Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Alături de o familie care are nevoie de locuință

Cătălin și Adelina Sintoader sunt doi părinți tineri din România, cu trei copii mici, care se confruntă cu multe greutăți materiale. Din ajutorul primit de la mai multe mănăstiri au reușit să-și cumpere o căsuță în localitatea Văleni, jud. Vaslui, dar care este foarte degradată, cu riscul de a se prăbuși. Ca să aibă unde locui în siguranță este nevoie să-și ridice alăturat o cameră cu hol, pentru care ne-a solicitat ajutorul.

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, s-a organizat o colectă în patru parohii, Roma II, Roma III, Ostia II și Roma IX, pentru a veni în sprijinul acestei familii. Cu banii adunați, 1900 euro, am plătit, direct la magazin, materialele de construcție necesare și transportul lor acasă, la beneficiari.

Dacă Dumnezeu ne ajută să ne lărgim și mai mult inimile, poate reușim să le fim în continuare aproape, ca să poată cât mai curând să le ofere copilașilor un loc cald de adăpost.

Domnul să răsplătească jertfa fiecăruia!

 

 

 

 

Pr. Ilie Ursachi

 

 
 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

 
 
 

 
 
4562042