"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Din ale Domnului - Venaria Reale

 

Cu mila lui Dumnezeu, parohia “ Sf. Cuv. Ilarion cel Mare”  din Venaria Reale pune la dispoziția celor nevoiași alimente, legume și fructe. Acest ajutor se distribuie constant săptămânal sau o dată la două săptămâni , de câteva luni,  prin programul de întrajutorare parohial și cu ajutorul voluntarilor parohiei. În acest program de întrajutorare au fost luate în grijă mai multe familii care necesită asistență socială, alimentele fiind distribuite acasă. Totodată parohia din Venaria Reale colectează în acest moment haine, accesorii și obiecte de necesitate imediată pentru a fi trimise în parohiile sărace din România. Slavă lui Dumnezeu pentru toate!  în parohiile sărace din România. Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3527919