"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

În drum spre Emaus...

       Bucuria Emausului a făcut ca preoții din protopopiatul Abruzzo -Molise să slujească în sobor Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie. S-a creat deja un frumos obicei ca în a 3-a zi de Paște, preoții împreună cu familiile să se reunească, gazda fiind parohia “Sfântul și Dreptul Simeon și Sfânta Prorociță Ana” din localitatea Pescara, sediul central al protopopiatului.

 

Citește mai departe >>>

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3597171