"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Premierea copiilor la BOLZANO

Într-o atmosferǎ de aleasǎ sǎrbǎtoare duhovniceascǎ, copiii şcolii parohiale din Bolzano au fost premiaṭi, la sfârşitul Sfintei Liturghii. Am  prezentata pe larg implicaṭia lor directǎ ȋn cadrul proiectului catehetic “ Din inimǎ cǎtre inimǎ de român “, realizat de parohia noastrǎ,  ȋn care, pentru a ajuta familii sǎrace din România, au confecṭionat diferite obiecte reprezentative atât pentru perioada de 1 Martie (mǎrṭişoare) 8 Martie ( “ Ziua femeii şi a mamei creştine“ ),  cât şi obiecte specifice perioadei Pascale, care au fost puse ȋn vânzare şi suma obṭinutǎ a fost folositǎ ȋn scop caritabil.

Dupǎ premiere, copiii şi-au exprimat dorinṭa de a continua toate aceste activitǎṭi, conştienṭi fiind de faptul cǎ “ Cel ce pe sǎrac ajutǎ/ Pe Dumnezeu ȋmprumutǎ “/.

Îi felicitǎm din inimǎ şi le dorim mult succes ȋn continuare.

 

Preot Lucian Milasan, BOLZANO

 

 

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3597201