"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Încheierea anului școlar catehetic la Parohia Sfântul Ierarh Grigorie cel Mare, Roma XIV

Prăznuirea Înălțării Domnului a marcat încheierea lucrării catehetice desfășurate în  acest an cu copiii înscriși la cursurile Școlii Parohiale ocrotite de Sfântul Ierarh Grigorie cel Mare al Romei. În cadrul Vecerniei unite cu Litia din ajunul praznicului, copiii au avut posibilitatea să dea răspunsurile la strană, urmând ca apoi să participe la momentul festiv în cadrul căruia Părintele Gabriel Apopei și responsabilii celor trei grupe de cateheză le-au înmânat diplomele de apreciere a efortului depus pe tot parcursul acestui an școlar catehetic, dosarele cu materiale didactice și daruri.

 

În încheiere, bucuria și emoțiile celor prezenți au continuat pe parcursul revederii fotografiilor surprinse cu prilejul diferitelor activități desfășurate împreună și a întâlnirilor memorabile de la începutul acestui an.

 

Copiii care aleg să își încununeze timpul liber petrecut în vacanță cu participarea la Sfânta Liturghie, vor avea posibilitatea să ia parte la un Program special de vacanță desfășurat în fiecare duminică. Din acest program nu vor lipsi jocuri mult așteptate ale copilăriei, fabule, ghicitori și alte surprize dedicate celor mici. Deasemenea copiii care nu au posibilitatea să-și îmbrățișeze bunicii în această vacanță, vor avea ocazia să petreacă clipe memorabile alături de Bunica parohiei în fiecare joi, la Seara de poveste.

 

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3597244