Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Școala de vară la final

Peste 150 de copii din orașul Verona, dar și din provincie, cu vârste cuprinse între 6 şi 17 ani, au participat în perioada iunie-iulie la școala de vară organizată de Parohia „Sfântul Ilie Tesviteanul“ din Verona, prin colaborarea cu Parohia Verona Nord Negrar. Activităţile dedicate copiilor s-au desfășurat zilnic între orele 7:30 și 18:00, orarul începând și sfârșindu-se cu o rugăciune.

Organizatorii au încercat să transmită copiilor cât mai multe cunoștințe despre identitatea ortodoxă, dar și românească, precum şi să realizeze un program de jocuri, competiţii şi activităţi sportive.

Cu nădejdea că toți participanţii vor păstra vie experiența din această perioadă, când au făcut noi prietenii, dar poate au reușit să se [re]cunoască mai bine și pe ei înșiși, le urăm să rămână mereu uniți în Biserică, mulțumind pentru darurile de la Dumnezeu.

Dăm slavă Domnului pentru toate și Îl rugăm ca tot ce am învățat împreună, copii, voluntari, profesori, colaboratori și organizatori, să folosim şi de acum înainte!

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 
 

 
 
3671292