Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

“Solidaritatea copiilor” în Parohia “Sfântul Apostol și Evanghelist Matei” din Salerno

Pe perioada Postului Nașterii Domnului, copiii Parohiei Ortodoxe Române din Salerno au participat cu bucurie, prin confecționarea de obiecte tradiționale de Crăciun, la proiectul “Solidaritatea Copiilor”, implementat de Episcopia Ortodoxă Română a Italiei, pentru ajutorarea copiilor bolnavi de la Spitalul Pediatric “Bambino Gesù” din Roma și a părinților lor, vrând să transmită astfel gândul lor de drag și solidaritate față de cei încercați și aflați în situații dificile în această perioadă.

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 
 

 
 
3812758