Alege limba:
{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

Hramul Parohiei  " Sfântul Mucenic Potițiu ", Cerignola

Parohia Cerignola din Protopopiatul Puglia-Basilicata a îmbrăcat haină de sărbătoare astăzi, 13 ianuarie, în cinstea ocrotitorului său "Sfântul Mucenic Potițiu", parohie păstorită de către Părintele Marian Micu.

 

Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie s-a săvârșit în sobor de preoți, la sfârșitul căreia Părintele paroh a mulțumit tuturor celor prezenți, iar Părintele Gabriel Cerbu  a ținut un cuvânt de învățătură despre „Chemarea lui Dumnezeu și împlinirea voii Lui”.

 

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

 

Alătură-te canalului de Telegram al EORI.

 

 

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 
 

 
 
3812791